Publicēts VID mājas lapā 03.02.2014

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka gada pārskats par 2013.gadu, kas sakrīt ar kalendāro gadu (t.i., beidzas pirms euro ieviešanas dienas), sagatavojams latos. Savukārt, ja sabiedrības pārskata gads nesakrīt ar kalendāro gadu un noslēdzas pēc 2014.gada 1.janvāra, gada pārskatā kā naudas vienība jālieto euro un ietvertās summas naudas izteiksmē jānorāda euro.

Arī aizpildot nodokļu un informatīvās deklarācijas par 2013.gadu (uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā, gada ienākumu deklarācijā, pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā u.c.) tajās kā naudas vienība jālieto lati.

Plašāka informācija gan par gada pārskatos, gan par attiecīgo nodokļu un informatīvajās deklarācijās norādāmajām naudas vienībām pieejama informatīvajā materiālā “Informatīvais materiāls par naudas vienību lietošanu gada pārskatā un nodokļu un informatīvajās deklarācijās pēc euro ieviešanas dienas” sadaļā Nodokļi > Grāmatvedības organizēšana > Tiesību akti.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, izvēloties pirmo tēmu „Nodokļi”, konsultēties jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī sūtīt savu jautājumu, izmantojot VID mājaslapas sadaļu Kontakti > Uzdot jautājumu VID.